netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

آب میوه زمستانی : آب میو های خوب و توصیه شده برای فصل سرد زمستان

آب میوه زمستانی : آب میو های خوب و توصیه شده برای فصل سرد زمستان

آب میوه زمستانی

 

در فصل سرما افراد احساس تشنگی نمی کنند و به این دلیل کمتر آب می نوشند در نتیجه بدن در تأمین آب خود دچار مشکل می شود. بهترین راه تأمین آب بدن خوردن آب میوه های طبیعی است.

 

 برخی از میوه ها خاصیت بهتر و مفیدتری در فصل زمستان بر روی واکنش های بدن دارند لذا برخی از میوه ها برای این فصل بیشتر توصیه می گردد

آب میوه زمستانی : آب میو های خوب و توصیه شده برای فصل سرد زمستان

بدن ما درفصل سرمانیز مانند فصل های گرم نیاز به نوشیدنی دارد اما چه نوشیدنی؟در ادامه به معرفی ان ها میپردازیم

همیشه استفاده از آب میوه طبیعی به جای آب میوه های صنعتی توصیه می شود. چرا که آب میوه های صنعتی حاوی مقادیر زیادی شکر و نگهدارنده هستند که هر یک عوارض خاص خود را دارد.
در فصل سرما هویج ، سیب و پرتقال بهترین منبع برای تهیه آب میوه طبیعی هستند چرا که هم در بازار فراوان هستند و هم حاوی ویتامین های گروه A, B و C هستند که از بروز سرماخوردگی جلوگیری می کنند.وجود آنتی اکسیدانی به نام «کوئرستین» در سیب میزان کلسترول بد خون را پایین می آورد و به این ترتیب احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و سکته نیز به میزان قابل ملاحظه ای کم می شود.
سیب حاوی پکتین است که این ماده در روده ها ژلی درست می کند که سموم را دفع و فعالیت دستگاه گوارشی را فعال و همچنین میزان کلسترول خون را تنظیم می کند.
پرتقال بهترین منبع ویتامین C و اسیدفولیک است و مصرف آن به خانم های باردار برای تقویت سیستم ایمنی بدن و رفع کم خونی بسیار توصیه می شود.
افراد سالمند که معمولا با بیماری آرتروز دست به گریبانند می توانند با مصرف روزانه یک لیوان آب پرتقال تا حد زیادی از گسترش آن جلوگیری کنند.

——————–

منبع : نمناک

پاسخی بگذارید