netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

اموزش درست کردن چیز کیک /انواع کیک و شیرینی

اموزش درست کردن چیز کیک /انواع کیک و شیرینی

اموزش درست کردن چیز کیک /انواع کیک و شیرینی

اموزش درست کردن چیز کیک /انواع کیک و شیرینی

در حدود سال ۷۷۶ بعد از میلاد مسیح، در جزیرهDelos در یونان امروزی برای ورزشکاران در بازی های المپیک چیزکیک سرو می کردند.

درست کردن این چیز کیک نیاز به استراحت دادن مواد دارد، بنابراین کمی زمان بر خواهد بود. می‌توانید از شکلات ۵۵ درصدی برای روی چیزکیک استفاده کنید.

اموزش درست کردن چیز کیک

اگر به پنیر ماسکارپونه دسترسی ندارید می‌توانید به‌جای آن از پنیر خامه‌ای استفاده کنید.

 

مواد لازم برای تهیه چیز کیک :

پنیر ماسکارپونه : ۴۰۰ گرم

پنیر خامه‌ای : ۴۰۰ گرم

بیسکویت گندمی ساده : ۲۵۰ گرم

کره : ۱۵۰ گرم

خامه : ۱۰۰ گرم

شکر : ۱۰۰ گرم

پودر قند : ۴ قاشق غذاخوری

آرد ذرت : ۲۰ گرم

تخم مرغ : ۳ عدد

لیموترش : ۱ عدد

روغن : به مقدار لازم

نمک : کمی

طرز تهیه چیز کیک :

ابتدا بیسکویت‌ها را در میکسر پودر می‌کنیم. ۱۵۰ گرم کره را آب می‌کنیم. بهتر است این کار را بر روی شعله خیلی کم گاز انجام دهید و مواظب باشید تا دود نکند. بیسکویت‌ پودرشده را با کره در ظرفی خوب مخلوط می‌کنیم تا کره کاملا به خورد بیسکویت‌ها برود.

اموزش درست کردن چیز کیک

قالب کمربندی (۲۴ سانتی‌متری) را کمی چرب می‌کنیم. بیسکویت‌ها را ابتدا با قاشق در کف قالب به‌طور یک نواخت پهن کنید و سپس کمی هم از کف دست کمک بگیرید تا بهتر کف قالب پهن شود. توجه داشته باشید که باید به قدری خرده بیسکوییت را فشار دهید که بافت منسجمی به خود بگیرد. قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال می‌گزاریم. پوست لیمو را ریز رنده کنید. پنیرخامه‌ای و ۲۰۰ گرم ماسکارپونه را با همزن برقی خوب می‌زنیم تا به یک کرم یک دست برسیم.

۶۰ گرم خامه، ۲ قاشق غذاخوری پودر قند و پوست لیمو رنده شده را اضافه می‌کنیم. تخم مرغ‌ها را با شکر و نمک خوب هم می‌زنیم تا کاملاً شکر حل شود و خوب پف کند. (حدود ۱۰ دقیقه) پنیر و آرد ذرت را با تخم مرغ‌های زده شده خوب مخلوط می‌کنیم. (تا جایی که مایه یک دست تقریباً زرد رنگی به دست بیاید.) قالب را از یخچال بیرون آورده و مایع را بر روی آن می‌ریزیم. آن را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۳۵ دقیقه قرار می‌دهیم.

بعد از پخت اول چیزکیک را از فر بیرون نمی‌آوریم،در فر خاموش به مدت تقریباً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه رها می‌کنیم تا دمای آن پایین آید، سپس مجدداً فر را روشن کرده و آن را برای ۲۵ دقیقه در دمای ۱۵۰ درجه می‌پزیم. اگر دوست ندارید روی آن زیاد تیره شود روی قالب را با فویل بپوشانید. بعد از پخت دوم مجدداً در فر را باز گذاشته تا دمای چیز کیک به آرامی پایین آید و چیزکیک را از فر خارج نکنید. ۲۰۰ گرم پنیر ماسکارپونه را با ۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش خوب هم می‌زنیم و آن را در جای گرم به مدت ۳۰ دقیقه رها می‌کنیم تا ترش شود.

اموزش درست کردن چیز کیک

آن را با ۴۰ گرم خامه و ۲ قاشق غذاخوری پودر قند خوب هم می‌زنیم. شکلات ۵۵ ٪ چیپسی را به آن اضافه می‌کنیم و به کمک لیسک آن را بر روی چیز کیک به صورت یک دست پهن می‌کنیم. چیزکیک را به مدت ۶ تا ۸ دقیقه در فر گرم با دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد بگذارید. سپس اجازه دهید در فر که در آن نیمه باز است سرد شود تا روی آن ترک برندارد. بهتر است ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از پخت داخل یخچال قرار دهید سپس سرو کنید.

 

 

منبع: آسمونی

پاسخی بگذارید