netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

پرتاب موفق نسخه دوم کپسول توریستی بلو اوریجین به فضا

پرتاب موفق نسخه دوم کپسول توریستی بلو اوریجین به فضا

پرتاب موفق نسخه دوم کپسول توریستی بلو اوریجین به فضا
پرتاب موفق نسخه دوم کپسول توریستی بلو اوریجین به فضا

بلو اوریجین کمپانی خصوصی فضایی که قرار است توریست ها را به مدار پایینی زمین ببرد، به تازگی نسخه دوم کپسول توریستی «Crew Capsule» را از تگزاس به فضا پرتاب کرده و با موفقیت روی زمین فرود آورده است.

پنجره های این کپسول که به گفته جف بزوس، مالک این شرکت بزرگترین پنجره های رو به فضا هستند، 70 در 100 سانتی متر اندازه دارند. پرتاب اخیر که با هدف آزمایش تجهیزات کپسول مذکور انجام شده، مهمترین آزمایش بلو اوریجین در بیش از یک سال اخیر بوده است.

برای مشاهده ویدیو کلیک کنید 

 

براساس گفته های «باب اسمیت» (Bob Smith) مدیر عامل بلو اوریجین، اولین پرواز حامل توریست های فضایی در سال 2019 انجام خواهد شد. البته هنوز مبلغ بلیط این سفر کوتاه ولی هیجان انگیز مشخص نشده. همچنین اعلام شده پیش از ارسال توریست ها، چندین ارسال آزمایشی سرنشین دار توسط این کمپانی اجرا خواهد شد.

نیو شپرد به گونه ای طراحی شده که می تواند مسافران را در پروازی 11 دقیقه ای به ارتفاع 100 کیلومتری از سطح زمین ببرد. سپس کپسول حامل توریست ها از راکت نیو شپرد (New Shepard) جدا شده و مسافران به مدت سه دقیقه در فضا حالت جاذبه بسیار ضعیف را تجربه خواهند کرد.

در نهایت کپسول و راکت به طور جداگانه روی زمین فرود می آید. راکت با استفاده از موتورهای خود فرود آرامی را روی زمین انجام می دهد. در حالی که کپسول با استفاده از تعدادی چتر به آرامی بر زمین می نشیند.

 

 سایر مطالب

ممنوعیت استفاده تلفن همراه در مدارس فرانسه

قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام پست های پیشنهادی را به فید کاربری می آورد

تبدیل گوشی به لپتاپ !

 

منبع:

engadget ، ورج

پاسخی بگذارید