netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

جاذبه های گردشگری چادگان در استان اصفهان

جاذبه های گردشگری چادگان

جاذبه های گردشگری چادگان

بسیاری از ما برای دیدن آثار باستانی به شهر اصفهان سفر می کنیم اما در تابستان هوای این شهر کمی گرم است و شاید شما را کمی آزار دهد. پس ما به شما مکانی را پیشنهاد می دهیم که نزدیک به این شهر است اما دنیایی متفاوت به شما نشان خواهد داد. پس در سفر خود به اصفهان و در برنامه سفر خود رفتن به مکانی در نزدیکی اصفهان به نام شهرستان چادگان را بگنجانید و مطمئن باشید که با یکبار رفتن به این جا قطعا در برنامه های بعدی و سفرهای بعدی خود رفتن به این شهر خوش آب و هوا را خواهید گنجاند. این مکان جایی نیست جز شهرستان زیبا و خوش آب و هوای چادگان. چادگان یکی از شهرستان های زیبای استان اصفهان است و نام آن نیز همانطور که از ظاهر مشخص است از دو بخش که هر کدام معنی مجزایی دارند تشکیل شده است. این شهر تنها به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خوب در این مکان تشکیل شده است زیرا در کنار رودخانه ی زاینده رود قرار گرفته است. طبیعتا در مجاورت رودخانه ی پر آبی چون زاینده رود قرار گرفتن می تواند آب و هوای خوب و زمین های حاصلخیز را به همراه داشته باشد. پس در مجله همگردی با ما همراه باشید برای سفر به چادگان اصفهان و جاهای دیدنی چادگان…

شهرستان چادگان اصفهان

 جاذبه های گردشگری چادگان
جاذبه های گردشگری چادگان

همانطور که گفتین نام شهرستان چادگان اصفهان از دو بخش چاد به معنی شیار و دره ( به زبان ترکی ) و گان که در واقع پسوند نسبت است تشکیل شده است و شاید دلیل این نامگذاری قرار گرفتن بخش قدیمی و یا اولیه ی شهر در میان دره ای کوچک بوده است. امروزه به دلیل زیبایی این منطقه و آب و هوای خوب آن دهکده ای تفریحی در این محل ساخته شده است و نزدیکی آن با دریاچه ی زیبای زاینده رود باعث می شود که در فصل تابستان و در گرما درجه حرارت این منطقه که تنها 120 کیلومتر با اصفهان فاصله دارد حدود 6 درجه خنک تر باشد و همین امر باعث می شود که افراد زیادی را حتی از خود شهر اصفهان به سمت خود بکشاند .
این محل که درحاشیه ی رودخانه ی زاینده رود واقع شده است تنها 2 کیلومتر از شهر چادگان اصفهان که در واقع مرکز شهرستان چادگان است فاصله دارد . این دهکده ی تفریحی زیبا در ساحل در یاچه و در واقع پشت سد زاینده رود قرار گرفته است . که به جرات می توان گفت جاهای دیدنی چادگان یکی از زیباترین مناطق تفریحی استان اصفهان می باشد.

جاهای دیدنی چادگان

 جاذبه های گردشگری چادگان
جاذبه های گردشگری چادگان

وسعت این دریاچه ی زیبا 54 کیلومتر مربع است که در واقع بزرگترین دریاچه ی منطقه ی مرکزی فلات ایران محسوب می شود. در صورتیکه قصد بازدید از این محل را دارید و از شهر اصفهان به این محل میآیید حدودا یک و نیم ساعت رانندگی پیش رو دارید اما مطمئن باشید که پس از رسیدن به مقصد از طی کردن این مسیر پشیمان نخواهید شد. طی آمار های گرفته شده روزانه 14 هزار نفر از این مکان دیدن می کنند . و خود دهکده توریستی ، تفریحی سالانه 800 هزار گردشگر را پذیرایی می کند . زیرا وجود این منطقه ی خوش آب و هوا و ییلاقی در میان منطقه ی خشک مرکزی ایران و همچنین دارا بودن امکانات متنوع و فوق العاده ی تفریحی باعث می شود که مسافران اوقات خوشی را در این زمان داشته باشند. امکانات موجود در این دهکده ی تفریحی می تواند افراد مختلف با سلایق مختلف را راضی نگه دارد. در صورت داشتن علاقه به غواصی ، ماهیگیری و قایقرانی حتما در این محل می توانید اوقات خوشی داشته باشید زیرا هر سه سرگرمی و امکانات آن در این دهکده فراهم می باشد. همچنین اگر کمی هیجان را دوست دارید در این دهکده ی تفریحی امکانات لازم برای کارتینگ و ماشین شارژی نیز مهیا است. از دیگر تفریحات و سرگرمی های این مکان می توان به پینت بال و پل معلق و بسیاری تفریحات دیگر اشاره کرد.
با رفتن به این دهکده می توانید اوقات خوشی را در کنار خانواده و یا دوستان داشته باشید و مطمئن باشید که رفتن به این مکان زیبا و خوش آب و هوا خاطرات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 جاذبه های گردشگری چادگان

منبع : همگردی

پاسخی بگذارید