به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ تخمه هندوانه، دارای ماده ای به نام ‘اسید ال گلوتامیک’ است که اثر خوبی در معالجه کم هوشی کودکان دارد، همچنین مغز تخمه هندوانه، کرم های روده و معده را ازبین می برد .
هندوانه موجب تسکین حرارت بدن می شود و از تشنگی می کاهد‌، تولید کننده خون رقیق است و به همین دلیل رطوبت بدن را می افزاید.
برای مداوای ناراحتی های صفراوی و رفع خارش بدن ،هندوانه را با تمبر هندی استفاده می کنند.
بهترین زمان مصرف هندوانه بین دو غذاست یعنی تقریبا 3 ساعت پس از یک وعده غذا و یک ساعت پیش از وعده دیگر زیرا اگر بلا فاصله پس از غذا خورده شود در هضم غذا اختلال ایجاد می کند. همچنین پوست سفید داخل هندوانه برای رفع زخم گلو و دهان بسیار موثر است، دم کرده ریشه هندوانه برای قطع خونریزی پس از سقط جنین مفید است.
مصرف هندوانه با سکنجبین برای رفع یرقان سنگ کلیه و مواد صفراوی که دچار احتراق شده اند خوب است، افراد دارای معده سرد باید هندوانه را با عسل بخورند به این صورت که بالای هندوانه را سوراخ کرده و مقداری عسل در آن ریخته و در یخچال گذاشته و پس از چند روز آن را بخورند.
هندوانه، ادرار آور بوده و به همین دلیل در رفع سنگ های مجاری اداری و درمانی برخی بیماری ها مفید است، روغن حاصل از دانه این گیاه اثر کاهنده فشار خون دارد و گوشت میوه آن به عنوان ماسک صورت برای افراد پوست لطیف، مصرف گسترده ای دارد.