netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

سفر به کرمانشاه ,نهمین شهر پرجمعیت کشور /راهنمای سفر به استان کرمانشاه

سفر به کرمانشاه ,نهمین شهر پرجمعیت کشور /راهنمای سفر به استان کرمانشاه

سفر به کرمانشاه ,نهمین شهر پرجمعیت کشور /راهنمای سفر به استان کرمانشاه

کرمانشاه، نهمین شهر پر جمعیت کشور و مرکز استان کرمانشاه در غرب ایرانه. از لحاظ جغرافیایی، از شمال به کوه فرخشاد، از شمال غربی به کوه طاق بستان و از جنوب به سفید کوه منتهی می‌شه. از نظر آب و هوایی، آب و هوای معتدل کوهستانی داره،‌ تابستوناش به ویژه تیر و مرداد خیلی گرمه و زمستوناش،‌ به ویژه دی و بهمن هوای بسیار خنکی داره. کرمانشاه همچنین پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر کردنشین ایرانه و مرکزیت سیاسی-اداری غرب کشور هم محسوب می‌شه. بیشتر مردم این شهر، به گویش‌های مختلفی از زبان کردی صحبت می‌کنن. کرمانشاه چون تو منطقه کوهستانی زاگرس قرار گرفته و غار و پناهگاه طبیعی زیاد داشته، همیشه مورد توجه انسان‌های عصر سنگ بوده، به همین دلیل از لحاظ بقایای سکونت‌های پیش از تاریخ، یکی از مناطق بسیار غنی و مهم در ایران و غرب آسیاست، بطوریکه بعضی از آثار کشف شده در آن،‌ حدود 200 هزار سال قدمت دارن و اولین روستای خاورمیانه، در دوران نوسنگی،‌ در این مکان شکل گرفته.

سفر به کرمانشاه ,نهمین شهر پرجمعیت کشور /راهنمای سفر به استان کرمانشاه

چه فصلی برم؟

بهترین فصل سفر به شهر کرمانشاه، فصل بهار، به ویژه اردیبهشت ماهه،‌ چون هم هوای خوب بهاری رو داره،‌ هم شلوغی فروردین رو نداره.

چجوری برم؟

برای سفر به شهر کرمانشاه، اگه بخواین با ماشین شخصی خودتون یا اتوبوس برین، باید مسافت جاده‌ای 493 کیلومتری رو طی کنین، ولی اگه بخواین سفر هوایی داشته باشین،‌این شهر فرودگاه بین‌المللی داره،‌ که مهمنرین و استاندارد ترین فرودگاه غرب کشوره. ولی خط راه آهن کرمانشاه هنوز افتتاح نشده و نزدیک ترین ایستگاه راه‌آهن بهش، شهر ملایره.

چی بخورم؟

بعد از آشنایی با جاذبه های دیدنی و تاریخی شهر، نوبت به هیجان انگیزترین بخش سفر، یعنی تست کردن غذاهای سنتی کرمانشاه می رسه، غذاهایی مثل ترخینه، خورش خلال بادام، دنده کباب کرمانشاهی، سیب پلو، آش عباسعلی ، آبگوشت کرمانشاهی و آبگوشت باغی که از معروفترین غذاهای شهر به حساب میان. در کرمانشاه رستوران های زیادی وجود داره که انواع غذاهای ایرانی رو ارائه می کنن اما اگه ترجیح میدین غذاهای مخصوص کرمانشاه رو امتحان کنین، می تونین بهترین نوع دنده‌کباب رو در رستوران‌های طاق‌بستان و پارک کوهستان میل کنین، رستوران هایی مثل کبابی حیدری و رستوران جمشید که بهترین کباب دنده رو دارن. خورش خلال از غذاهای پرطرفداریه که می تونین اون رو در اکثر رستوران‌های متوسط و بزرگ شهر امتحان کنین. آش عباس‌علی رو هم تقریبا میشه در همه رستوران های شهر نوش جان کرد.

منبع: همگردی

پاسخی بگذارید