عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام

عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام

وزیر ارتباطات: تماس صوتی تلگرام رفع فیلتر نمی‌شود، از سرویس‌های دیگر استفاده کنید

عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام

عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام
عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام

عدم رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام : محمد جواد آذری جهرمی در نشست خبری امروز در خصوص فیلترینگ غیرهمسان برای دسترسی کاربران به اینترنت توضیحاتی به خبرنگاران داد. به گزارش خبرگزاری مهر، جهرمی از آماده سازی دستورالعملی برای این فیلترینگ غیرهمسان خبر داد. جهرمی اعلام کرد که در تعامل با دادستانی این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند. در طی این طرح قصد بر این است که مدل دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت بر اساس موقعیت، سن و سایر شرایط کاربران تعریف شود و فیلترینگ بر مبنای این شرایط اعمال شود. جهرمی به خبرنگاران در خصوص وعده او برای رفع فیلتر تلگرام اینگونه پاسخ داد:

 

در مورد رفع فیلتر این سرویس وعده ای نداده ام بلکه برای پیگیری این موضوع وعده داده ام که آن را نیز به دلیل مطالبه کاربران و مردم پیگیری کرده ام. رفع فیلتر سرویس تماس صوتی تلگرام و باز کردن آن در اختیار وزارت ارتباطات نیست و مرجع قضایی به عنوان صادر کننده این حکم بر روی آن پافشاری دارد. ما در دو مرحله این موضوع را مورد پیگیری قرار دادیم اما دستگاه قضا اعتقادی به باز کردن این دسترسی ندارد. نکاتی که در مورد شرایط اقتصادی و کاهش درآمد اپراتورها در خصوص این سرویس مطرح می شود درست نیست و نگاه دستگاه قضایی به فیلتر تماس صوتی تلگرام در چارچوب مسائل امنیتی است.

ما همچنان در حال بررسی هستیم که این موضوع را پیگیری کنیم اما از سوی دیگر مصرف کنندگان می توانند از سرویس های مختلف دیگری که این امکان را برای آنها فراهم می کند استفاده کنند. کاهش حجم میزان دقایق مکالمات تلفنی نشان می دهد که بخش اعظمی از سهم مکالمات به سمت استفاده از اپلیکیشن های موبایل رفته است.

جهرمی همچنین در خصوص حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور نیز توضیحاتی ارائه داد. او اعلام کرد که در سفر رئیس جمهور به نیویورک این موضوع پیگیری می شود. پیگیری های اولیه نشان داده است که مقررات خواستی برای حذف این برنامه ها وجود نداشته و این شرکت ها به دلیل تهدید های دولت جدید ریسک موضوع را نپذیرفته و برنامه های ایرانی را تحریم کرده اند. او در پایان اعلام کرد که رفع این مشکل زمان بر است اما مذاکرات همچنان ادامه دارد.

سایر مطالب

از رده خارج شدن ویندوز 7 زودتر از انتظار

مایکروسافت سه آپدیت جدید برای ویندوز 10 منتشر کرد

آشنایی با پنج نکته ویژه جهت افزایش ضریب امنیت حفاظت از اسناد مصرف‌کنندگان

بدافزار Troubleshooter را بشناسید

قابلیت Management Engine پردازنده‌های اینتل

بروز مشکل در به روزرسانی کامپیوترها

Home Hub، روش پیشنهادی مایکروسافت برای مدریت یکپارچه خانه هوشمند مبتنی بر ویندوز 10!

هواوی P11 با دوربین قدرتمند 40 مگاپیکسلی

لیست قیمت گوشی موبایل

چطور بفهمیم حساب فیسبوک ما هک شده است؟

آشنایی با بهترین تبلت های هیبریدی عرضه شده در سال 2017

منبع: سافت 98
About فروتن 613 Articles
طولانی ترین سفرها نیز یک روز با گامی کوچک آغاز میشوند

Be the first to comment

پاسخی بگذارید