فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

 

از دیر باز بین بسیاری از خانواده های ایرانی مرسوم بوده و هست که هنگام صبح قبل خوردن و یا آشامیدن هرچیزی یک لیوان آب جوش نبات سرد شده مینوشند

نوشیدن آب گرم هنگام صبح خواص و فوائدی دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است . شما هم اگر تاکنون صبحها آب گرم نمینوشید از امروز شروع کنید

 

 

فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

لاغر می‌شوید

افزایش وزن یکی از مشکلات شایع در پاییز و زمستان است. شمایی که به بهانه خنک شدن هوا و وزیدن باد یا به‌دلیل زود تاریک شدن هوا، از ورزش کردن پرهیز می‌کنید، احتمالا تا شروع فروردین‌ماه، چند کیلویی وزن اضافه می‌کنید؛ اما اگر به توصیه محققان عمل کنید و صبح‌تان را با آب گرم و لیمو شروع کنید، بدن‌تان برای سوزاندن انرژی بیشتر در طول روز آماده می‌شود.

 

سینوزیت نمی‌گیرید

نوشیدن آب گرم، یکی از راه‌های خانگی درمان سینوزیت و از بین بردن عفونت‌های تنفسی است. نوشیدن آب گرم به شما برای تخلیه مخاط بینی کمک می‌کند و نمی‌گذارد که سینوزیت و سرماخوردگی، روزهای سختی را برای‌تان به ارمغان بیاورد.

 

دندان‌های‌تان نمی‌پوسد

خوردن آب گرم و سرد در فاصله‌ای کوتاه برای دندان‌ها مضر است؛ اما به گفته محققان، با نوشیدن آب گرم، می‌توانید مینای دندان‌تان را تقویت کنید. ازنظر محققان، نوشیدن آب گرم، عمر دندان‌های ترمیم‌شده را هم بیشتر می‌کند.

 

غذای‌تان بهتر هضم می‌شود

برای جلوگیری از سوءهاضمه، یبوست و دیگر مشکلات گوارشی، سراغ آب گرم بروید. آب گرم روده را تحریک می‌کند و دستگاه گوارش شما را به تحرک بیشتر وامی‌دارد. البته اگر روده‌های‌تان پرکار شده‌اند یا دچار اسهال شده‌اید، نباید سراغ این نوشیدنی بروید.

 

سموم بدن‌تان دفع می‌شود

یکی از راه‌های بیرون رفتن سموم از بدن، تعریق است و اگر به‌طور منظم، ترکیب آب گرم و لیمو را بنوشید، بدن‌تان آسان‌تر این سموم را از پوست شما بیرون می‌فرستد.

 

درد نمی‌کشید

آب گرم، یک مسکن طبیعی است. وقتی یک لیوان آب گرم می‌نوشید، جریان خون در بافت‌های بدن‌تان افزایش پیدا می‌کند، عضلات‌تان آرام می‌شوند و کمتر احساس درد می‌کنید.

فوائد نوشیدن آب گرم صبح ناشتا

منبع : شهر خبر

از مطمئن کالا، مطمئن خرید کنید

About رضایی 5174 Articles
امام صادق علیه السلام فرمودند : محبـوبتـرین بـرادرانـم نزد من، کسـى است که عیبهایـم را به من اهدا کنـد

Be the first to comment

پاسخی بگذارید