netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

فوتبال و شادی مردم

فوتبال و شادی مردم

بازی فوتبال از هیجان بالایی برخوردار است و بسیاری از افراد در جهان، این رشته ورزشی را دنبال می‌کنند و دل در گرو برخی از تیم‌ها دارند به طوری که وقتی تیم موردنظرشان پیروز می‌شود یا به موفقیتی می‌رسد همراه با بازیکنان و کادر فنی تیمشان به شادی می‌پردازند.

روزنامه روزان در یادداشتی به قلم علی ابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی نوشت: این رشته مهیج قابلیت تزریق انرژی مثبت و منفی را به جامعه دارد و شما می‌بینید زمانی عده‌ای با موفقیت تیم باشگاهی و ملی خود به خیابان‌ها می‌ریزند و جشن و پایکوبی راه می‌اندازند و از طرفی عده‌ای هم از شکست تیم خود خشمگین می‌شوند و حتی گاهی روی به تخریب می‌آورند.

این را که گفته شود برخی کشورها که در حوزه‌ های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… با مشکل روبه‌رو هستند فقط می‌توانند دل به موفقیت تیم‌های ورزشی خود ببندند قبول ندارم زیرا بسیاری از کشورهای تراز اول دنیا که در حوزه‌های مختلف حرف برای گفتن هم دارند با موفقیت یا عدم ‌موفقیت تیم‌ های ورزشی خود خوشحال یا ناراحت می‌شوند و دقیقاً همان عملکردی را از خود نشان می‌دهند که در یک کشور به مراتب ضعیف ‌تر از آنها رخ می‌دهد.

سال‌ هاست که فوتبال حرفه‌ای دیگر فقط یک ورزش و رقابت نیست. امروز ملت‌ها بسیاری از حرف‌های خود را در مستطیل سبز می‌زنند. در دهه‌های اخیر به وضوع می‌توان تاثیر فوتبال را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و… لمس کرد.

حال وقتی چنین ورزشی از این ظرفیت بالایی برخوردار است طبیعی است فکر و ذکر ملت‌ها را به خود جلب کند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و پیروزی شیرین تیم ملی کشورمان مقابل مراکش گویای این موضوع بود.

اینکه مردم قلبشان به عشق تیم ملی می‌تپد و پس از پیروزی تیم کشورشان تا نیمه شب در خیابان‌ها به شادی می‌پردازند بسیار حائز اهمیت است. همین که فوتبال شرایط شادی را برای مردم مهیا کرده شایسته تقدیر است و امروز همه مسئولان باید نه فقط در زمینه فوتبال بلکه در تمام حوزه‌ها این انگیزه و فضا را که مردم بتوانند شاد باشند ایجاد کنند.

متاسفانه در سال‌های اخیر، کشور به لحاظ اقتصادی مسیر خوبی را طی نکرده و وضعیت معیشتی مردم تا حد زیادی با افول روبه‌رو شده است. از طرفی بیکاری در جامعه بیداد می‌کند و همین عوامل باعث شده که دیگر جامعه‌ای شاد به معنای واقعی را نداشته باشیم. اکنون هم چاره‌ای نیست و همه باید دست به دست هم دهیم تا کشور را از این شرایطی که گرفتار آن شده خارج کنیم. در این بین، نقش مسئولان و صداوسیما نسبت به مردم به مراتب پررنگ‌تر است.

چند سالی است که ثبات در فوتبال ملی برقرار است و نتیجه آن صعود دو دوره متوالی به جام‌جهانی شده است. پس می‌بینیم وقتی در حوزه‌ای ثبات و وحدت داریم چقدر خوب می‌توانیم نتیجه کار خود را ببینیم. نیاز است که همین الگو در دیگر بخش‌های کشور هم پیاده شود که مطمئناً اگر این اتفاق بیفتد نتایجی در جهت منافع مردم رقم خواهد خورد.

 

منبع : irna.ir

پاسخی بگذارید