netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

برخلاف بسیاری از افراد که دوست دارند موهای صافی داشته باشند، بسیاری دیگر نیز با کمک اتو موهایشان را فرکرده یا حالت می دهند. اما از آنجایی که استفاده مکرر از اتوی مو ، چه به منظور صاف کردن چه حالت دادن به آن، برای مو مضر است، بد نیست روش های دیگر را نیز برای صاف کردن طبیعی مو یا فرکردن آن امتحان کنید تا آسیب کمتری برسد. بانوی شهر به شما آموزش می دهد، چطور موها را بدون نیاز به اتوی مو حالت دهید.

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

برای اینکار به برس دانه درشت، سشوار و نرم کننده مو احتیاج دارید. اگر تازه مو را شسته اید، مقداری نرم کننده مو به انتهای موها بزنید و سپس خشک کنید. مو باید طوری خشک شود که از ریشه تا نیمه های مو خشک و انتهای آن کمی مرطوب باشد. اگر ریشه های مو ۱۰۰% خشک هستند انتهای مو باید ۹۰% خشک باشد که بهتر حالت بگیرد. در صورتیکه مو از پیش خشک شده است و الان می خواهید به آن حالت دهید از اسپری برای مرطوب کردن بخش پایینی استفاده کنید.

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

دو سوم مو را بالای سر برده و جمع کنید. بهتر است در این تقسیم بندی موها از خط گوش به بعد آزاد باشد. کار را با این قسمت آغاز کنید. با توجه به حجم مو مقدار مناسبی انتخاب کرده و دور برس بپیچید. اگر از سمت راست شروع می کنید برس را با همان دست بگیرید و سشوار را در دست مخالف قرار دهید. باید موها روی برس بوده و برس زیر قرار بگیرد که هنگام سشوار زدن برس داغ نشود و فقط موها در حرارت سشوار قرار بگیرد. همچنان که سشوار می کنید برس را به سمت پایین بپیچانید به طوری که در نهایت وقتی برس آزاد شد موهای شما به هم پیچیده باشد. سپس به کمک انگشت حالت بیشتری به این پیچ ها بدهید. اگر این کار را قبل از خنک شدن انجام دهید، مو حالت بهتر و زیباتری به خود خواهد گرفت. برس را روی حلقه های مو نکشید و بگذارید همه این حلقه ها تا پایان کار باقی بمانند.

چگونه موها را بدون اتوی مو حالت دهیم؟

همین روال را با باقی مو ادامه دهید. این را نیز در نظر داشته باشید که حالت گرفتن بستگی به حجم و جنس مو نیز دارد، گاهی ممکن است نیاز باشد اینکار را دوبار تکرار کنید. اگر حالت نمی گیرد احتمالا حجم زیادی از مو را در یک زمان انتخاب کرده اید. بهتر است در چنین حالتی حجم مو را کمتر کرده کار را ادامه دهید. اگر قسمتی از مو مانند سایر قسمت ها حالت نمی گیرد، کمی آن را مرطوب کرده و دوباره امتحان کنید. در نهایت وقتی تمام مو را حالت دادید، کمی فرها را از هم باز کرده و آزادتر کنید و در نهایت از حالت دهنده مو برای ثابت نگه داشتن آن، استفاده کنید.

منبع:بانوی شهر

پاسخی بگذارید