netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

انرژی مثبت داشته باشیم /فردا و همه ی قشنگیاش مال‌ منه‌

انرژی مثبت داشته باشیم /فردا و همه ی قشنگیاش مال‌ منه‌

در این مطلب از مجله اینترنتی نت انجل قصد داریم  موضوع، ” انرژی مثبت داشته باشیم /فردا و همه ی قشنگیاش مال‌ منه‌ ”  را مورد بررسی قرار دهیم.در ادامه با ما همراه باشید.

 

انرژی مثبت داشته باشیم /فردا و همه ی قشنگیاش مال‌ منه‌

 انرژی مثبت داشته باشیم
بارها و بارها برایم پیش آمده است هنگامی كه در مورد افكار مثبت و دگرگون كننده روح و روان صحبت كرده‌ام غیر از پوزخند و مسخره شدن چیزی گیرم نیامده است‌.
بیشتر افراد در مقابل تغییر، آن هم یك تحول سازنده جبهه‌گیری می‌كنند و معتقدند كه امكان ندارد بشود كسی را عوض كرد هر كس سیستم فكری خودش را دارد. اما این یك واقعیت است كه هر كس در هر سنی می‌تواند خود را تغییر دهد.
تنها تفاوت بین مردم در زمانی است كه به آن نیاز دارند تا بتوانند خودشان را تغییر دهند برای عده‌ای این مدت بسیار طولانی است و سالهای زیادی از عمرشان می‌گذرد تا دریابند باید باورشان را تغییر دهند
اما عده‌ای هم در یك لحظه به این نقطه مهم زندگیشان می‌رسند. در بیشتر افراد مسن این تغییر بسیار دشوار است‌. زیرا دیگر آنها انعطاف پذیری كمی دارند. اگرچه گروهی از كهنسالان به مراتب بیشتر از جوانان در اتخاذ مواضع از خودشان انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد. باید یاد بگیرید كه تغییر كنید و تغییر دهید.
این كار شاید به راحتی نشستن پشت كامپیوتر و شروع یك بازی مهیج است‌، باور كنید به همین سادگی‌. اما اگر روش تغییر كردن را پیدا نكنید مجبورید كه سالهای سال با باورهای اشتباه زندگی كنید كه مانع رشد شما هستند.
انرژی مثبت داشته باشیم /فردا و همه ی قشنگیاش مال‌ منه‌
انرژی مثبت داشته باشیم
بسیاری از مردم از تغییر می‌ترسند، آنها می‌گویند: من سالهاست به همین روش زندگی كرده‌ام‌. این جملهٔ طلایی را روی یك كاغذ بنویسید و در جلوی چشمتان قرار دهید: معادلهٔ زندگی گذشته با آینده برابر نیست‌.
جریان زندگی مثل رودخانه به جلو حركت می‌كند. هرگز نباید آنچه را درگذشته انجام داده‌اید و از آن نتیجه‌ای نگرفته‌اید را به فراموشی بسپارید. باز هم امتحان كنید حتماً با روش دیگری به نتیجه خواهید رسید.
اگر انعطاف‌پذیر باشید می‌توانید شیوهٔ خود را تغییر دهید اگر روشی غیر از برخورد دوستانه با عادت‌های خود پیش بگیرید همواره مأیوس می‌شوید. هیچ وقت مشكل روزهای گذشته حتماً در آینده هم اتفاق نمی‌افتد.
گذشته تنها مثل یك منبع اطلاعاتی است‌. باید عقاید را تغییر داد و باورهای جدیدی در ذهن كاشت‌. از بهترین باورها این است كه همیشه راهی برای حل مشكلات وجود دارد.
همیشه و در هر موقعیتی می‌توان به نتیجه رسید. اصلاً مهم نیست تا به حال چه بر سرتان آمده است اگر باور كنید كه هر مشكلی راه حلی دارد. پس حتماً راه حل آن را پیدا می‌كنید.
فكر انسان بر همان موضوعاتی متمركز می‌شود كه درباره‌اش سؤال داریم‌. چشمان خود را ببندید و یك نفس عمیق بكشید یك باور قدیمی كه مثل زنجیرهای سنگینی دور مچ پایتان چسبیده است را پیش رو مجسم كنید، با خودتان روراست باشید و فكر كنید كه این زنجیرهای كهنه تا به حال چه مشكلات و سختی‌هایی برایتان به وجود آورده‌اند.
از كم تا زیاد مشكلات را بررسی كنید. كم‌كم خود را به آینده بسپارید و در رویا ببینید كه این باور نادرست چه محدودیت‌ها و ضررهایی را همچنان برایتان به ارمغان می‌آورد.
ناراحتی‌، دلشوره‌، عصبانیت و افسردگی تمام چیزهایی هستند كه برای شما باقی مانده است‌. سالهاست كه با این عقاید مخرب زندگی كرده‌اید و آنها را تغییر نداده‌اید، به راستی چه بهایی بابت حفظ آنها پرداخته‌اید. اگر داشتن چنین سرنوشتی برایتان ناراحت كننده است پس نباید دست روی دست بگذارید، چشمهایتان را باز كنید، خدا را شكر هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است‌.
اگر دست به كار نشوید دیگر دیر می‌شود. همین حالا دو باور جدید كه به شما قدرت می‌بخشد را پیدا كنید مثلاً من مدرك ندارم اما خدا را شكر! دكترای اراده دارم‌. قادرم هر كاری را كه مایلم انجام بدهم و یا من خیلی جوان و عالی هستم اگر باور قلبی شما این بود كه من زشت هستم‌! باور جدید شما باید «من بسیار جذاب هستم‌!» باشد. حالا اگر باورهای جدیدتان را انتخاب كرده‌اید دوباره شروع می‌كنیم‌.
یك نفس عمیق بكشید و به آرامی بازدم خود را بیرون دهید و چشمانتان را ببندید، این مرحله كه مرحلهٔ انتقال و تثبیت عقیده می‌باشد، ساده‌تر است‌. چون حالا حلقهٔ ارتباطی قدیمی‌تان شكسته شده است‌. حالا تصور كنید در پنج سال بعد قرار دارید، چقدر پیشرفت كرده‌اید؟ از اوضاع راضی هستید. به آیینه كه نگاه می‌كنید، می‌خندید و پر انرژی و سرزنده هستید. احساس جوانی می‌كنید.
تصور كنید كه اگر باقی عمرتان را به همین خوبی زندگی كنید چه احساسی دارید؟ خوب فكر كنید، شما در مرحلهٔ تصمیم‌گیری هستید، به راستی كدام سرنوشت را انتخاب می‌كنید. از قدرت‌، انرژی‌، موفقیت‌، خوشحالی و امنیت استقبال كنید. می‌دانم شدیداً مایلید كه به لحظه حال برگردید و تغییرات اساسی را انجام دهید تا این چشم انداز قشنگ برایتان همیشگی باشد.

پاسخی بگذارید