netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

تشخیص ریشه بیماری ها با گوگل از طریق DNA

تشخیص ریشه بیماری ها با گوگل از طریق DNA

برای شناسایی یک مجرم یا نسبت فامیلی افراد، تنها بررسی تعداد محدودی از قطعات کدهای ژنتیکی یک فرد کافی است؛ در حالی که تحقیق روی جهش های ژنتیکی که موجب یک بیماری می شوند، نیاز به بررسی داده های بسیار بیشتری دارد. در بسیاری از مواقع در تحقیق روی جهش ها، خطاها با جهش های ژنتیکی اشتباه گرفته می شوند و دانشمندان را در زمینه شناسایی ریشه بیماری ها گمراه می کنند.

در این زمینه هوش مصنوعی به کار رفته در ابزار جدید گوگل می تواند به کمک پزشکان و محققان بیاید و نتایج تحلیل دقیق تری را برای آنها فراهم آورد.

تشخیص ریشه بیماری ها با گوگل از طریق DNA
تشخیص ریشه بیماری ها

ابزار های توالی یاب قدیمی تر، تنها در تصویری متشکل از 3 رنگ، توالی ها را نشان می دادند؛ در حالی که DeepVariant تصاویری متشکل از هفت رنگ تولید می کند که موجب تشخیص دقیق تر جهش های ژنتیکی از خطاها می شود. در تصویر بالا تفاوت بین نتیجه روش های قبلی با ابزار گوگل را مشاهده می نمایید.

ابزار جدید گوگل از فناوری مشابه سیستم تشخیص چهره گوگل که تفاوت بین سگ و گربه را تشخیص می دهد، استفاده می کند. DeepVariant که کد متن باز است با استفاده از یادگیری عمیق (شاخه ای از یادگیری ماشینی) می تواند با بررسی اطلاعات ژنوم های یک فرد، جهش های توالی ژنتیکی او را با دقت بالایی شناسایی نماید.

پاسخی بگذارید