netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

انتشار نسخه پیش نمایش کیت رایانش کوانتومی توسط مایکروسافت

انتشار نسخه پیش نمایش کیت رایانش کوانتومی توسط مایکروسافت

انتشار نسخه پیش نمایش کیت رایانش کوانتومی توسط مایکروسافت

مایکروسافت امروز نسخه پیش نمایش کیت رایانش کوانتومی را به صورت رایگان برای توسعه دهندگان منتشر کرد تا افرادی که به این فناوری نوین علاقه دارند بتوانند هرچه زودتر وارد آن شوند.

زبان برنامه نویسی #Q رایانش کوانتومی را شبیه سازی می کند

این کیت که برای نخستین بار در کنفرانس Ignite مایکروسافت در ماه سپتامبر رونمایی شد، از زبان برنامه نویسی #Q بهره می گیرد. این زبان نوعی شبیه ساز رایانش کوانتومیاست که می تواند توان پردازش 30 کیوبیتمنطقی را شبیه سازی نماید. همراه این زبان، مجموعه مستندات، کتابخانه ها و برنامه های نمونه نیز عرضه می شود تا به برنامه نویسان کمک کند علم پیشرفته و نوین رایانش کوانتومی را بهتر یاد بگیرند.

این شبیه ساز به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های خود را با استفاده از کامپیوتر شخصی عادی، تست و عیب یابی کنند، چون کامپیوترهای کوانتومی به این زودی در دسترس عموم قرار نخواهند گرفت. مایکروسافت همچنین شبیه سازی قدرتمند تری با توان بیش از 40 کیوبیت منطقی را هم از طریق سرویس رایانش ابری اژور (Azure) ارائه می کند.

برای پخش ویدیو کلیک کنید.

نایب رئیس بخش فعالیت های کوانتومی مایکروسافت در این رابطه می گوید با ارائه کیت مخصوص توسعه دهندگان، دانش مورد نیاز برای این فناوری نوین سریع تر در اختیار کاربران قرار می گیرد و زمانی که توسعه کامپیوترهای کوانتومی محقق شد، می توان از این دانش بالقوه بهره جست.

رایانش کوانتومی به بشر اجازه می دهد تا مشکلات اساسی و لاینحل کنونی را حل نمایند، چون عملیاتی که روی قوی ترین کامپیوترهای کنونی به چند هزار سال زمان نیاز دارد، در کامپیوترهای کوانتومی ظرف چند دقیقه قابل انجام است.

سایر مطالب

اضافه شدن امکان ارسال سلسله توییت به اپ توییتر

سرویس موسیقی shazam توسط اپل خریداری شد.

سفر مجدد به ماه !

سرقت ۱۰ میلیون دلاری هکر‌های روسی از شبکه‌ی دستگاه‌های خودپرداز

ضعف تشخیص چهره اندروید از دید اپل

بهبود بروزرسانی اندروید

تولید انبوه حسگر اثر انگشت شرکت Synaptics

عبور سیارکی بزرگ از کنار زمین

کاهش هزینه‌ی سف به فضا به وسیله SpaceX

تشخیص ریشه بیماری ها با گوگل از طریق DNA

تشخیص سرطان با جریان الکتریسیته

باتری بیولوژیکی با عرق بدن انسان شارژ می شود !!

پاسخی بگذارید