netahgel

سایت خبری، سرگرمی و آموزشی نت آنجل

همکاری و ادغام Microsoft و Adobe

همکاری و ادغام Microsoft و Adobe

همکاری و ادغام Microsoft و Adobe  : اگر اخبار مربوطه در حوزه فناوری اطلاعات را اخیراً دنبال نموده باشید، حتماً با این مهم که دو غول فعال در عرصه طراحی و توسعه محصولات نرم‌افزاری یعنی مایکروسافت و ادوبی روابط کاری خود را با گسترش بیشتری همراه کرده‌اند آشنایی دارید. بر همین اساس انتشار اطلاعیه رسمی شراکت دو کمپانی نامبرده در تاریخ سپتامبر سال 2017 آسیاب شایعات پیرامون موضوع را با افزایش سرعت شگرفی همراه ساخت.

مایکروسافت تیم (Microsoft Team)، محیط کار پیش‌فرض مبتنی بر گفتگوی نرم‌افزار آفیس 365 اکنون در قالب ابزار تشریک مساعی خدمات برای سرویس اشتراک ابری کمپانی ادوبی مورد استفاده قرار گرفته است. این در حالی است که کمپانی نامبرده نیز پلتفرم Azure مایکروسافت را به‌عنوان ابزار مورد علاقه و حمایت جهت فعالیت در بطن سرویس‌های امضای الکترونیکی خود انتخاب نموده است. مدیر اصلی فناوری کمپانی ادوبی در این رابطه می‌فرمایند:

“ما قصد داریم تا با همکاری یکدیگر خدمات ابری مجتمعی را با برخورداری از بهترین راهکارهای موجود نظیر ابزارهای Adobe Sign و Office 365 به‌منظور یاری رساندن به تجارت‌های مختلف جهت تبدیل ماهیت عملکردی خود از حالت سنتی به رویه‌های مدرن دیجیتالی در عین ارائه بالاترین کیفیت خدمات به مشتریان و مصرف‌کنندگان خود مورد توسعه قرار دهیم.”

قدمت صحبت‌های مربوطه پیرامون پیوستن دو کمپانی ادوبی و مایکروسافت به یکدیگر اکنون به چندین سال فزونی پیدا می‌نماید که این مهم تاکنون بارها و بارها نیز نقض شده است، اما آیا اندکی دقت در نمونه اقدامات دو غول نامبرده و استراتژی‌های تحقیق و توسعه مورد استفاده توسط آن‌ها نکته‌ای را در خصوص اندیشه نهان در پشت پرده این تصمیم نمایان می‌سازد؟

همکاری و ادغام Microsoft و Adobe
همکاری و ادغام Microsoft و Adobe
همکاری و ادغام Microsoft و Adobe

هر دو کمپانی نامبرده فراتر از هر موضوع دیگری شدیداً در تخصص‌های موجود در حوزه فناوری متمرکز می‌باشند که این مهم خود نشان‌دهنده درجه‌ای از نمونه کارهای ثبت اختراع در برخی از زمینه‌های کلیدی صنعت فناوری است. علاوه بر آن بررسی کمی دقیق تکنولوژی‌ها و خلاقیت‌های ابداعی توسط دو کمپانی نامبرده، به‌خصوص در حوزه‌ محصولات ویرایش تصاویر، ارتباطات، مدیریت داده، توسعه اپلیکیشن و حتی واقعیت افزوده و ترکیبی شباهت‌های فراوانی را در بین آن‌ها هویدا می‌سازد.

Adobe

کمپانی ادوبی ردپایی را در بسیاری از حوزه‌های تکنولوژی قبضه شده به‌وسیله مایکروسافت از خود بر جای گذاشته است، بر همین اساس طرح پیشنهاد ادغام دو شرکت نامبرده موقعیت آن‌ها را در زمینه‌های مربوطه با تقویت بیشتری همراه می‌سازد، به‌خصوص که دو کمپانی فوق هم‌اکنون نیز سهم عظیمی را در اشتراک پایگاه مصرف‌کنندگان و مشتریان به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر تمامی موارد اشاره شده، نرخ نوسازی و تجدید امتیازات حق ثبت اختراع توسط مایکروسافت نیز با کاهش 5 برابری پتنت‌های متروک شده توسط ادوبی همراه گشته است.

Microsoft

درحالی‌که کمپانی مایکروسافت به‌طور کلی ابداعات سر زده از جانب خود را با نرخ بسیار سریع‌تری عمومی می‌سازد، ارزش متوسط حق ثبت اختراع ادوبی نیز تقریباً با میزان امتیازات تحت اختیار مایکروسافت برابر است. این خود بدان معنی می‌باشد که ادوبی ممکن است از انتشار و عملی ساختن تعداد بسیار فراوانی از پتنت‌هایی که سود هنگفتی را عاید کمپانی ننموده‌اند در حال حاضر خودداری کرده است.

با وجود نرخ نوآوری گزافی همچون کمپانی مایکروسافت، حفظ کیفیت ابداعات جدید انجام پذیرفته چالش‌های گوناگونی را در سر راه ادوبی قرار می‌دهند. اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن یک اختراع پیش از ثبت نهایی حق امتیازات آن عملاً بسیار مشکل می‌باشد که به نظر می‌رسد کمپانی مایکروسافت در این زمینه استراتژی بسیار قدرتمندی را در پیش گرفته است.

علاوه بر تمامی موارد اشاره شده در پاراگراف‌های پیشین، کمپانی مایکروسافت از مالکیت معنوی بسیار گسترده‌تری در نیمه جنوبی آمریکا برخوردار می‌باشد که به نظر می‌رسد این منطقه توسط ادوبی نادیده گرفته شده است. بر همین اساس ترکیب و ادغام دو غول فناوری نامبرده ممکن است در زمینه گسترش بسترهای مربوطه به‌منظور فزونی پوشش جغرافیایی کمپانی ادوبی مثمرالثمر واقع شود.

با توجه به توضیحات مطرح شده تا به اکنون می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که ادغام دو کمپانی مایکروسافت و ادوبی با یکدیگر نه تنها ضررهای مختلفی را به سمت و سوی مصرف‌کنندگان روانه نمی‌سازد، بلکه موانع سد راه ابداعات و پیشرفت فناوری را نیز با افزایش بسیار فراتری همراه می‌سازد، زیرا دو کمپانی نامبرده اگرچه در حال حاضر با یکدیگر ترکیب نگشته‌اند، اما همکاری نزدیک و شباهت‌های موجود در پیرامون محصولات و نوآوری‌های آنان عملاً توفیری را ایجاد نمی‌کند.

سایر مطالب

رایگان شدن مکالمات زیر 10 ثانیه در تهران

جرایم رانندگی افزایش نیافته است , هیچ گونه تغییری در نرخ جرایم رانندگی به وجود نیامده

Geek Uninstaller 1.4.5.123 حذف برنامه ها در کمترین زمان ممکن

عرضه پردازنده های 12 نانومتری نسل 2 Ryzen

رجیستری موبایل +آموزش + فیلم

حافظه HBM3 و DDR5 + مشخصات استاندارد

ماشین senna اسطوره سرعت توسط مکلارن رونمایی شد

انهدام باند جعل اسکناس در رشت

امن ترین ماشین های جهان سال 2017

مقایسه سیستم تشخیص چهره اندروید با آیفون X

عرضه هواوی Honor V10 با چهار دوربین

معرفی دوربین هوش مصنوعی مخصوص رزبری گوگل کیت

هواوی P11 با دوربین قدرتمند 40 مگاپیکسلی

عرضه احتمالی جانشین Huawei P10 با دوربین سلفی 24 مگاپیکسلی

۶ ترفند ثابت نگه داشتن دوربین برای عکس‌های شارپ‌تر و فیلم‌های نرم‌تر

تصاویر مدرن ترین دوربینهای عکاسی

OEM چیست؟

منبع :

سافت 98

پاسخی بگذارید